Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Centrum Medyczne „Eko-Prof-Med” Sp. z o.o. założone zostało w 1998 roku przez Hutę Cynku „Miasteczko Śląskie” S.A. i Fundację na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie”. Głównym bodźcem, który przyczynił się do powstanie jednego z pierwszych niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej była chęć zamknięcia przez ZOZ w Tarnowskich Górach większości poradni i pozostawienia ponad połowy przychodni pustej (pismo skierowane do Dyrekcji Huty z dnia 20.04.1998 r.). Obecnie Centrum Medyczne "Eko-Prof-Med" jest spółką z udziałem pracowników (w większości pracujących na terenie Miasteczka Śląskiego ponad 30 lat) oraz Fundacji Na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie”.

EPM

Korytarz

Centrum Medyczne "Eko-Prof-Med" po 20 latach funkcjonowania obejmuje swoją opieką w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej zdecydowaną większość społeczności Miasteczka Śląskiego. Leczymy także mieszkańców Tarnowskich Gór i pobliskich Gmin. Centrum Medyczne EPM jest jedyną poradnią w Gminie Miasteczko Śląskie działającą w zakresie:

podstawowej opieki zdrowotnej,

specjalistycznej opieki zdrowotnej,

higieny szkolnej,

stomatologii,

rehabilitacji i promocji zdrowia,

medycyny pracy (kompleksowe usługi),

medycyny sportowej,

Centralne Laboratorium Toksykologii Metali Ciężkich wykonuje badania poziomu metali ciężkich u pracowników z obszaru całego Śląska (Częstochowa, Bukowno, Katowice, Bielsko, ...). Nasze Laboratorium jest jednym z 3 największych w Polsce laboratoriów toksykologii metali ciężkich. Uczestniczy ono w krajowych i międzynarodowych kontrolach jakości (CDC Atlanta).

Naszym atutem jest posiadanie własnego rentgena , 2 aparatów USG, autoklawu, audiometru, autorefraktometru, typhanometru , laseru medycznego oraz wielu innych specjalistycznych urządzeń.

Labor

Witryna stworzona na platformie